سلبریتی های هالیوودی اینستاگرام را تحریم کردند؛ جریان چیست؟ :: زاپاس
۰

سلبریتی های هالیوودی اینستاگرام را تحریم کردند؛ جریان چیست؟

خبری فضای مجازی

سلفی های لب غنچه ای، خوش گذرانی های حسادت برانگیز و به طور کلی تبلیغ و معرفی خود – شبکه اجتماعی اینستاگرام مملوء از چنین پست هایی است و هر روز تعداد بی شماری از این تصاویر در آن منتشر می شود.

این هفته اما این گوشه ی پرهیاهوی شبکه جهانی اینترنت بیست و چهار ساعتی اندکی خلوت تر بود.

جمعی از سلبریتی ها که گوئینت پالترو، کیم کارداشیان و لئوناردو دیکاپریو تنها تعدادی از آن ها هستند موقتاً اینستاگرام را کنار گذاشتند.

اما ماجرا چیست؟ به تازگی پویشی تحت عنوان «نفرت پراکنی برای سودآوری را متوقف کنید» (#StopHateForProfit) توسط فعالان حقوق مدنی برای تحریم فیسبوک (و متعاقباً شرکت خواهرش، اینستاگرام) به راه افتاده تا شبکه های اجتماعی را وادارد نسبت به نفرت پراکنی ای که اجازه ی انتشار آن در پلتفرم های خود را می دهند جوابگو باشند.

اما اگر سلبریتی ای واقعاً قصد اعتراض به شبکه های اجتماعی را داشته باشد، به طور قطع هیچ بیانیه ای تأثیرگذارتر از ترک کامل شبکه های اجتماعی نیست. اما مشکل اینجا است که اینستاگرام ابزار قدرتمندی برای سلبریتی ها محسوب می شود. آن ها نه تنها می توانند از آن برای معرفی و تبلیغ پروژه های مختلف خود به میلیون ها طرفدار استفاده کنند، بلکه می توانند امیدوار باشند از تبلیغ برندهای دیگر پول زیادی به دست آورند.

کارشناسان می گویند آنچه ارزش یک سلبریتی برای بازاریابی در اینستاگرام را تعیین می کند نه تعداد دنبال کننده های حساب کاربری آن، بلکه میزان مشارکت آن ها است. چون هر چه دنبال کننده های بیشتری پستی را لایک کنند یا برای آن نظر بگذارند، احتمال آنکه بعد از آن روی لینک خرید چیزی بزنند که یک سلبریتی تبلیغش را کرده بیشتر می شود.

در ادامه به تعدادی از سلبریتی هایی که به پویش «نفرت پراکنی برای سودآوری را متوقف کنید» پیوستند خواهیم پرداخت تا متوجه شویم چرا سلبریتی ها هرگز واقعاً اینستاگرام را تحریم نمی کنند.

کیم کارداشیان

تحریم اینستاگرام توسط سلبریتی ها

تعداد دنبال کننده ها: ۱۸۹ میلیون نفر

قیمت تخمینی هر پست تبلیغاتی: ۳۹۰ هزار پوند

تعداد پست های تبلیغاتی در یک سال گذشته: ۱۶۷ مورد

ثروت خالص: ۷۰۰ میلیون پوند

کیم کارداشیان علاوه بر محصولات برندهای خود که شامل یک برند آرایشی، یک برند عطر و یک برند گن های زنانه می شود، برندهای دیگر را هم در اینستاگرامش تبلیغ می کند.

سال گذشته او اعلام کرد برای هر پست تبلیغاتی اش مبلغی بین ۲۸۰ هزار تا ۳۹۰ هزار پوند دریافت می کند. با این حال گفته می شود او برای برخی پست های تبلیغاتی خود ۶۶۰ هزار پوند دریافت کرده است.

کارا دلوین

تعداد دنبال کننده ها: ۴۴/۱ میلیون نفر

قیمت تخمینی هر پست تبلیغاتی: ۲۳۰ هزار پوند

تعداد پست های تبلیغاتی در یک سال گذشته: ۳۲ مورد

ثروت خالص: ۲۷ میلیون پوند

کارا دلوین، پردرآمدترین مدل انگلیس، پست های تبلیغاتی زیادی در اینستاگرامش با برند ورزشی پوما دارد که کارشناسان بازاریابی تخمین می زنند برای آن ها بیشتر از ۲ میلیون پوند در عرض یک سال دریافت کرده باشد.

دلوین یک قرارداد تبلیغاتی هم با برند دیور دارد که مبلغ آن یک میلیون پوند تخمین زده شده است. و البته او برای برندهای دیگری هم پست های تبلیغاتی داشته است.

پنلوپه کروز

تعداد دنبال کننده ها: ۵/۴ میلیون نفر

قیمت تخمینی هر پست تبلیغاتی: ۱۹۵ هزار پوند

تعداد پست های تبلیغاتی در یک سال گذشته: ۵۱ مورد

ثروت خالص: ۴۳ میلیون پوند

پنلوپه کروز مدل برند آرایشی لانکوم و سفیر برند شنل است و مجموعه ی اختصاصی خود را در برند سواروسکی دارد که همگی آن ها را در اینستاگرام خود هم تبلیغ کرده است.

گوئینت پالترو

تعداد دنبال کننده ها: ۷/۲ میلیون نفر

قیمت تخمینی هر پست تبلیغاتی: ۳۹۰ هزار پوند

تعداد پست های تبلیغاتی در یک سال گذشته: ۴۱ مورد

ثروت خالص: ۱۰۰ میلیون پوند

گوئینت پالترو علاوه بر وبسایت حوزه ی سبک زندگی خود به نام Goop، برندهای دیگری را هم در اینستاگرام خود تبلیغ می کند.

او دو روز بعد از تحریم اینستاگرام با یک پست تبلیغاتی به این شبکه اجتماعی بازگشت که در مورد یک محصول ضد چروک بود.

کیت هادسون

تعداد دنبال کننده ها: ۱۲/۳ میلیون نفر

قیمت تخمینی هر پست تبلیغاتی: ۱۵۰ هزار پوند

تعداد پست های تبلیغاتی در یک سال گذشته: ۱۲۰ مورد

ثروت خالص: ۶۲ میلیون پوند

کیت هادسون فعالیت های تجاری زیادی دارد که به طور مرتب آن ها را در اینستاگرام خود تبلیغ می کند. او بارها محصولات شرکت های خود – یک برند لباس ورزشی و یک برند نوشیدنی – را در اینستاگرامش تبلیغ کرده و چندین پست تبلیغاتی برای برندهای دیگر هم داشته است.

میراندا کر

تعداد دنبال کننده ها: ۱۲/۳ میلیون نفر

قیمت تخمینی هر پست تبلیغاتی: ۳۹ هزار پوند

تعداد پست های تبلیغاتی در یک سال گذشته: ۱۲۰ مورد

ثروت خالص: ۴۵ میلیون پوند

میراندا کر هم خود دو برند دارد، یک برند محصولات پوستی و یک برند لوازم خانگی، که بارها محصولات آن ها را در اینستاگرام خود معرفی و تبلیغ کرده است.

تصور می شود او برای هر پست تبلیغاتی مبلغی بین ۱۹ هزار تا ۳۹ هزار پوند دریافت می کند/روزیاتو

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی